Aktualności
Projekt ”Wsparcie osób młodych w powiecie raciborskim poprzez dofinansowania kosztów zatrudnienia”

Projekt „Wsparcie osób młodych w powiecie raciborskim poprzez dofinansowania kosztów zatrudnienia”

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu informuje, iż realizuje projekt pn.: „Wsparcie osób młodych w powiecie raciborskim poprzez dofinansowania kosztów zatrudnienia” w ramach Osi priorytetowej I Osoby młode na rynku pracy, Działania: 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy - projekty konkursowe, Poddziałania: 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Powyższy projekt będzie realizowany na terenie powiatu raciborskiego w okresie od 01.05.2021 r. do 30.04.2023 r.

Szczegółowych informacji na temat projektu udziela:
Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu,
ul. Klasztorna 6,
47 – 400 Racibórz
Tel. 032 415 45 50 wew. 216,217,235

Wsparciem w ramach projektu zostaną objęte 42 osoby młode w wieku 18-29 lat bez pracy, zarejestrowane w PUP jako bezrobotne, z których:
- 80 % stanowią osoby, które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 r.;
- 20 % stanowią osoby w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, tj. osoby z kategorii NEET, osoby z niepełnosprawnościami, kobiety, osoby o niskich kwalifikacjach, osoby odchodzące z rolnictwa, imigranci i reemigranci oraz osoby długotrwale bezrobotne. W projekcie zakłada się wsparcie: w zakresie pośrednictwa pracy i/lub doradztwa zawodowego oraz w formie prac interwencyjnych i/lub bonów zatrudnieniowych.

Cele projektu:
Celem projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych pozostających bez pracy w powiecie raciborskim, w tym w szczególności osób, które pozostają poza rynkiem pracy w wyniku negatywnych skutków pandemii wirusa SARS-CoV-2. Działania projektowe mają na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom pandemii COVID-19 - tj. poprzez zmniejszenie kosztów zatrudnienia pracowników, stanowić będą dla pracodawców zachętę do zatrudniania osób młodych.

Planowanym efektem projektu będzie podjęcie zatrudnienia przez co najmniej:
- 44% uczestników najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy (tj. osoby z kategorii NEET, osoby z niepełnosprawnościami, kobiety, osoby o niskich kwalifikacjach(do poziomu ISCED 3), osoby odchodzące z rolnictwa, imigranci. reemigranci, osoby długotrwale bezrobotne),
- 59,5% uczestników projektu nie kwalifikujących się do żadnej z wyżej wymienionych grup.
- prace interwencyjne
- bon zatrudnieniowy
- objęcie profesjonalnym poradnictwem zawodowym lub pośrednictwem pracy wszystkich uczestników projektu.

Wartość projektu: 619.458,84 zł Wkład EFS: 522.079,91 zł

X
Podaj adres email osoby, której chcesz polecić artykuł:
Podaj imię polecającego:
Podaj swój adres email: